Lufťákova stezka

Už jste slyšeli o převratném luftování na Benecku? Ne? Vy nevíte, kdo je lufťák? Přeci ten, kdo si doslova na vlastní plíce užívá svěží vzduch na Benecku, a bystří si tak své smysly. Totiž okysličený mozek lépe myslí! V dnešním světe plném televizí, počítačů, smogu z aut je těžké relaxovat a protáhnout se na čerstvém vzduchu. U nás můžete vzduch doslova nasávat, co vám budou nozdry stačit. O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na přes 2 km dlouhé lufťákově stezce, na které na vás čekají zajímavé zastávky. Máte rádi hádanky? Pohyb je váš kamarád? Nemusíte být olympionik ani Einstein, naši stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví.

Na trase na Vás čekají zastávky: „mapa, lufťákova flotila, drž partu, bylo nás pět, koule v háji, lufťák hledá SuperStar“, "jeden nestačí", "drevokocůr". 

Ale pozor!!! Od léta 2019 přibylo 5 nových stanovišť. Došlo totiž k prodloužení stávajícího projektu Lufťákovy stezky. Můžete se těšit na stanoviště „Smotni si“, „Šoupni si“, „Puzzni si“, „Musíme to opravit“ a „ Trpaslík Vejral“.

A KDE CELÁ STEZKA ZAČÍNÁ?

Je to jednoduché - na centrálním parkovišti na Benecku, kde je možné i zdarma parkovat.

O prázdninách okruh počítá s využitím letního provozu lanovky Kejnos.  Umístění posledního pátého nového stanoviště záměrně v mapě tajíme a neprozradíme o jeho poloze vůbec nic  – nechte se překvapit, ale vězte, že to stojí za to!!! Snad jen …. že na odloučeném stanovišti, které budete muset najít pomocí nápověd, se nachází NEJVĚTŠÍ TRPASLÍK NA SVĚTĚ a bude odtamtud krásný výhled!

Umístění posledního pátého nového stanoviště - trpaslíka Vejrala  – odhalíte pomocí nápověd, které najdete během Lufťákovy stezky (a to jak během nového kruhu, tak i původní staré stezky). Protože kdo dobře "vejrá" na stezce, tak nepotřebuje ani naší nápovědu na webu...

NÁPOVĚDA NA WEBU

Mnozí z vás si jistě kladou otázku: „Kde se vzal na Benecku největší trpaslík na světě?“

Jistě všichni znáte 7 trpaslíků - Šmudlu, Prófu, Kejchala, Rejpala, Stydlína, Štístka a Dřímala.  Jelikož jsou Benecko vzdušnými lázněmi, tak si 7 trpaslíků, kteří celé dny fárají pod zemí, vybrali právě Benecko. Už od pradávna se zde traduje heslo: “ Chcete-li mít zdravé děcko, zajeďte k nám na Benecko“. No, a co se nestalo… Stydlín se tu spustil… tak se 15.4.2019 narodil 8. trpaslík. Už od narození to není žádný drobeček a podle odborníků na trpaslíky doroste výšky až 4 metrů. A jelikož má kukadla jako zrcadla a stále upřeně hledí, tak dostal jméno Vejral.

Nenechte si ujít pátrání po trpaslíku Vejralovi a plnění zábavných úkolů během procházky na Lufťákově stezce. A až to všechno projdete, skočte si do jednoho z výdejních míst pro certifikát s lufťákem.

Výdejními místy jsou:

Stačí jen zodpovědět kvízovou otázku a můžete si hned odnést diplom (certifikát), díky kterému z vás bude diplomovaný lufťák.

A jak je na Lufťákově stezce? Podívejte se na video a nebojte se video dál sdílet!