Cyklistika

Benecko je díky své poloze perfektním místem pro cykloturistiku. Ideální je také napojení na cyklotrasy KRNAPK přiblížení dalších částí Krkonoš je možné využít Krkonošských cyklobusů, jejichž páteřní linka má na Benecku několik zastávek - detailní přehled linek na mapě.

Přímo v obci je pak několik značených okruhů různých obtížností, od dětských až pro velmi dobré bikery. Seznam s popisem trasy a převýšením najdete níže.

Poznejte Benecko a jeho okolí také na koloběžkách. Stačí si je jen vypůjčit a užít si na nich skvělou zábavu. Na vybraných trasách vás čeká několikakilometrový sjezd s dopravou zpět na Benecko.

I letos pláujeme letní provoz lanovky Kejnos!

Provoz lanovky Kejnos výrazně ulehčí cestu nejen turistům, ale i cyklistům mířících například na rozhlednu Žalý. Předpokládaný provoz bude každé úterý, pátek a sobotu o prázdninách + svátky v červenci od 9-16 hodin.

Předpokládáme, že v létě 2021 se poprvé lanovka Kejnos rozjede v pátek 2.7. a pak každé úterý, pátek a sobotu o prázdninách + neděli 4.7. a pondělí 5.7., naposledy pak pojede o víkendu v sobotu 28. 8.
Ceník lanovky Kejnos - léto 2021
     
  Dospělý   Dítě
1 jízda (nahoru nebo dolu)   80   50
1 okružní jízda (nahoru+dolu)   120   80

přeprava kola /

koloběžky / kočárku

  zdarma    

Dítě – do 11 let (včetně)         Senior - od 65 let za cenu dětského jízdného

 

Připravili jsme pro vás 2 cesty pro sjezd na kole/koloběžce z lanovky zpět dolů:

Benecko ze sedla kola

V letošním roce vzhledem k uzavírce a opravě komunikace nebude autobus zajíždět na Benecko. Vzdušné lázně vás budou očekávat na kolech i pěšky, a že to je pořádná výzva!

KRKONOŠSKÉ CYKLOBUSY

Jednotlivé cyklobusy začínají jezdit od 29.5.2021 a jezdí do 30.9.2021

Letos budete moci využít pouze 5 linek autobusů, které křižují Krkonoše a propojují je i s podhůřím. V letošním roce vzhledem k uzavírce a opravě komunikace nebude autobus zajíždět na Benecko. Vzdušné lázně vás budou očekávat na kolech i pěšky, a že to je pořádná výzva! Všechny autobusy jsou vybaveny na přepravu 15 - 35 kol.

Kompletní rozpis tras a jízdní řády najete ZDE.