Největší trpaslík na světě

Jistě všichni znáte 7 trpaslíků - Šmudlu, Prófu, Kejchala, Rejpala, Stydlína, Štístka a Dřímala.  Jelikož jsou Benecko vzdušnými lázněmi, tak si 7 trpaslíků, kteří celé dny fárají pod zemí, vybrali právě Benecko. Už od pradávna se zde traduje heslo: “ Chcete-li mít zdravé děcko, zajeďte k nám na Benecko“. No, a co se nestalo… Stydlín se tu spustil… tak se 15.4.2019 narodil 8. trpaslík. Už od narození to není žádný drobeček a podle odborníků na trpaslíky doroste výšky až 4 metrů. A jelikož má kukadla jako zrcadla a stále upřeně hledí, tak dostal jméno Vejral.

Umístění posledního stanoviště záměrně v mapě Lufťákovy stezky tajíme a neprozradíme o jeho poloze vůbec nic  – nechte se překvapit, ale vězte, že to stojí za to!!! Snad jen …. že na odloučeném stanovišti, se nachází NEJVĚTŠÍ TRPASLÍK NA SVĚTĚ a bude odtamtud krásný výhled!

Umístění posledního pátého nového stanoviště - trpaslíka Vejrala  – odhalíte pomocí nápověd, které najdete během Lufťákovy stezky (a to jak během nového kruhu, tak i původní staré stezky). Protože kdo dobře "vejrá" na stezce, tak nepotřebuje ani naší nápovědu na webu...

NÁPOVĚDA NA WEBU

Nenechte si ujít pátrání po trpaslíku Vejralovi a plnění zábavných úkolů během procházky na Lufťákově stezce. A až to všechno projdete, skočte si do jednoho z výdejních míst pro certifikát s lufťákem.Mnozí z vás si jistě kladou otázku: „Kde se vzal na Benecku největší trpaslík na světě?“

Výdejními místy jsou:

Stačí jen zodpovědět kvízovou otázku a můžete si hned odnést diplom (certifikát), díky kterému z vás bude diplomovaný lufťák.

A jak je na Lufťákově stezce? Podívejte se na video a nebojte se video dál sdílet!