Geocaching

Benecko láká nejenom svou kouzelnou krajinou, neopakovatelnými výhledy a příjemnou atmosférou, ale pokud jste hraví a rádi při cestování hledáte různé druhy zábavy, můžete na Benecku využít GEOCACHING.

GEOCACHING [geokešink] je celosvětová hra využívající techniky GPS pro hledání ukrytých pokladů. Hráči se za pomoci GPS zařízení snaží objevit krabičku, zvanou keš, a poté se o svůj zážitek podělí na internetu. Lidé hledající tyto ukryté schránky se nazývají kešeři, keškaři nebo humorně kačeři. 
Vzhledem k tomu, že navigaci už dnes má téměř každý chytrý telefon, je hledání nových dobrodružství a zajímavých informací o to jednoduší. Dalším krokem je sdílení svých radostí a odkrytých tajemství na internetu. Objevit můžete i šikovné zkušenosti, přehledy a statistiky, které vám pomohou při hledání. Nechte se inspirovat třeba ZDE.

Zábavná hra pro rodiny

V České republice můžete vypátrat okolo 2500 keší, celosvětově jich je ukrytých téměř 2 miliony. Do hry je momentálně zapojeno něco přes 5 milionů hráčů. Takže se nemusíte bát, že když místo grilování vyrazíte do terénu, nevíte, co budete dělat. Stačí si vybrat místo a i kdyby někoho příliš nevzrušovaly památky či divy přírody, o adrenalin má postaráno v podobě odlovu kešek. Navíc tím úžasně pobavíte rodinu a okolí.
Zkuste tedy „kešink“ na Benecku.
Další užitečné informace najdete ZDE.