Cyklistika

Benecko je díky své poloze perfektním místem pro cykloturistiku. Ideální je také napojení na cyklotrasy KRNAP. Mapu cyklotrasKRNAP naleznete ZDE - pozor, je nutné zapnout si správnou vrstvu na pravé straně v položce "Turismus, Cyklotrasy".

K přiblížení dalších částí Krkonoš je možné využít Krkonošských cyklobusů, jejichž páteřní linka má na Benecku několik zastávek - detailní přehled linek na mapě.
Přímo v obci je pak několik značených okruhů různých obtížností, od dětských až pro velmi dobré bikery. Seznam s popisem trasy a převýšením najdete níže.

Poznejte Benecko a jeho okolí také na koloběžkách. Stačí si je jen vypůjčit a užít si na nich skvělou zábavu. Na vybraných trasách vás čeká několikakilometrový sjezd s dopravou zpět na Benecko.

I letos pláujeme letní provoz lanovky Kejnos!

Provoz lanovky Kejnos výrazně ulehčí cestu nejen turistům, ale i cyklistům mířících například na rozhlednu Žalý. Cyklisté i pěší s kartou hosta budou mít lanovku se slevou 40% stejně jako loni. Předpokládaný provoz bude každé úterý, pátek a sobotu o prázdninách + svátky v červenci od 9-16 hodin.

V létě 2020 se poprvé lanovka Kejnos rozjede v sobotu 27.6. a pak každé úterý, pátek a sobotu o prázdninách + svátky v červenci, naposledy pak pojede o víkendu v sobotu 29. 8.
Ceník lanovky Kejnos - léto 2020
  S KARTOU HOSTA BEZ KARTY HOSTA
Dospělý Dítě Dospělý Dítě
1 jízda 50 30 80 50
1 denní jízdenka 190 110 290 190

přeprava kola /

koloběžky / kočárku

  zdarma    

Dítě – do 11 let (včetně)         Senior - od 65 let za cenu dětského jízdného

 

Připravili jsme pro vás 2 cesty pro sjezd na kole/koloběžce z lanovky zpět dolů:

Benecko ze sedla kola

KRKONOŠSKÉ CYKLOBUSY

Uvedenými cyklobusy se dostanete do celých Krkonoš. Až si prohlédnete Benecko, můžete vyrazit na další výlet. Přestoupíte-li ve Vrchlabí, můžete pokračovat na Špindlerovu boudu, do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem nebo do Kuksu v Podkrkonoší. 

Cyklobusy začínají jezdit 2.6.2019 ? a jezdí až konce září. (zatím v jednání, upřesníme)

Opět budete moci využít 6 linek autobusů, které křižují Krkonoše a propojují je i s podhůřím. Všechny autobusy jsou vybaveny na přepravu 15 - 35 kol.

  • V červnu jezdí pouze o víkendech
  • O letních prázdninách každý den (i víkendy)
  • V září pouze čtvrtky, víkendy a svátky
  • Cyklobus do Hradce Králové jezdí v sobotu a svátek, v červenci a srpnu i ve čtvrtek 

8:41 Benecko Skalka – 9:10 Vrchlabí, aut.nádr. -  9:25 Jilemnice, aut.nádr.
9:36 Benecko Skalka – 9:54 Vrchlabí, aut.nádr. - 10:08 Jilemnice, aut.nádr.

17:55 Jilemnice, aut.nádr. - 18:20 Vrchlabí, aut.nádr. - 18:42 Benecko Skalka

Kompletní rozpis tras najete ZDE.