Chalupa Sněženka

Sněženka je stylově zařízená rekreační chalupa, která se nachází v klidném rekreačním středisku Benecko v centru Krkonoš. Romantická poloroubená chaloupka vypadá jako z pohádky a také příroda v okolí je součástí pohádkově krásného koutu Krkonošského národního parku.

Typ ubytování Horské chaty a chalupy
Tématické zaměření Sport / Turistika , Pobyty s dětmi
Adresa Benecko 59, 512 37 Benecko
Telefon +420 774 196 462
E-mail jaroslav.skerik@gmail.com
Web http://www.chalupynahorach.eu/

Roubená chalupa se nachází na okraji obce pod lesem. K dispozici jsou čtyři ložnice, dvě obytné místnosti s dobře vybavenou kuchyní, sauna, dvě koupelny a tři sociální zařízení. Nábytek je převážně z masivního dubu. Vytápění je centrální plynovým kotlem.

Nejbližší lyžařské vleky a nová sedačková lanovka se nacházejí na vedlejších svazích ve vzdálenosti do 100 m. Přímo z okna chalupy je vidět část sjezdovek. V blízkosti je i volejbalové hřiště. Podél cesty teče horská bystřina, jež pramení v nedaleké studánce na svahu. Stráň za chalupou pod lesem je na jaře pokrytá kobercem bledulek, sněženek a dalších vzácných horských rostlin.

K chalupě patří pěkný a velký pozemek s jihozápadní orientací, což v jasných dnech zajišťuje dostatek slunce. Z toho důvodu ložnice orientované na jihozápad jsou opatřeny balkónovými dveřmi, které umožňují přístup na prosluněnou terasu, zahradu a venkovní posezení s krbem. Vyšší nadmořská výška a bezprostřední blízkost lesa zajišťuje čistý horský vzduch po celý rok. K chalupě patří samostatný objekt garáže, zastřešeného stání a dalšího technického zázemí (lyžárna / kolárna, dílna), kde jsou k dispozici kola pro cykloturistiku a stolní tenis.

Chalupa je vhodná pro rekreaci početnější rodiny nebo pro společná setkání i několika rodin, přátel a známých (do 20 osob). Oddělené ložnice poskytují dostatečné soukromí a dvě velké obytné místnosti umožní společné setkání a zábavu. Chalupa je také velice vhodná pro školení, jazykové a jiné pobytové kurzy menších firem nebo managament firem, kdy lze spojit užitečné činnosti s příjemným horským prostředím a relaxací. Chalupa byla v minulosti s oblibou využívána také pro různé oslavy výročí, promoce apod. Chalupa poskytla romantické zázemí pro uspořádání svatby již několika párům. Novomanželé za účasti svých přátel byli oddáni přímo u chalupy a zároveň zde strávili své líbánky.

Parkoviště
Internet / Wi-Fi
Domácí mazlíček
Hřiště
Zahrada
Venkovní ohniště
TV
Satelit
Sprcha mimo pokoj
WC mimo pokoj
Vlastní koupelna s WC
Žehlička
Přistýlka
Dětská postýlka
od 300 Kč os/noc