Velký cyklookruh

Dlouhý, náročný okruh po zpevněných cestách, po které vyšlapete až na Dvoračky ve výšce 1140 m. Za odměnu získáte fantastické výhledy a několik možností příjemného občerstvení na horských chatách. 

První část trasy je mírné až střední stoupání po silnici směr Vrchlabí, v serpentině u Bellevue je třeba zahnout vlevo po asfaltové cestě. Následuje přibližně dvoukilometrová pasáž po vrstevnici až k vynikajícímu občerstvení Rovinka. Pokračujeme rovně po vrstevnici přes Třídomí až na Vidlici, kde se cesta rozděluje - vpravo do Špindlerova Mlýna, vlevo na Horní Mísečky.

Absolvujeme kilometrové stoupání, mírné klesání a pozvolné mírné stoupání, při kterém podjedeme sedačkovou lanovku na Přední Labské. U Harrachovy skály (vyhlídka) se nám otevře dechberoucí výhled na Špindlerův Mlýn, Kozí hřbety, Medvědín, Dlouhý důl, Luční horu a Špindlerovku.

Po tři sta metrech přijedeme k lyžařskému stadionu na Horních Mísečkách. Zde se můžete občerstvit ve Stopě nebo o kousek dále na Mísečkách v Jilemnické boudě. Je možné si prodloužit trasu a po Masarykově silnici (pro veřejnou dopravu uzavřena) vyjet na Vrbatovu boudu a na Zlaté návrší (4 km, 400 m převýšení) a stejnou cestou zpět.

Zahneme vlevo a po silnici sjedeme několikakilometrovým sjezdem na Dolní Mísečky, zahneme vpravo a po štěrkové cestě stoupáme 5 km kolem Vídeňských skal až do sedla pod Dvoračkami. Následuje "letmý kilometr" - velmi prudké stoupání na Dvoračky. Zde je možné dát si v sousedním hotelu Štumpovka kvalitní jídlo (doporučujeme bavorské vdolečky) a pití a kochat se výhledy od Jizerek až po Benecko. Odměnou budiž i následující šestikilometrový sjezd na Rezek (po cca 2 km je třeba zahnout na cestu vpravo). Zde je opět několik možností občerstvení.

Pokračujeme po silnici rovně, většinou z kopce, až na Roudnici. Cestou se nám otevře krásný výhled na Benecko a na druhou stranu na údolí Jizery. Na Roudnici zahneme vlevo a poměrně prudce, nejprve po asfaltu, poté lesní cestou sjedeme až ke Starému mlýnu u Jizerky ve Vítkovicích. Sjedeme ještě šest set metrů po silnici, poté odbočíme před starou fabrikou vlevo a Hamplí stoupáme na Dolní Benecko, zahneme na asfaltce vpravo a dostoupáme až do Poustky. Zahneme vlevo, velmi mírným stoupáním podél Trautenberkovy stezky dojedeme na začátek okruhu na Benecko. Ke konci cesty máme Kotel opět jako na dlani.