Cyklookruh Benecko - Mísečky

Středně dlouhý, mírně náročný okruh na Horní Mísečky s několika krásnými výheldy na Kotel a Špindlerův Mlýn.

Hezký rodinný výlet s širkou paletou možností občerstvení a atrakcí pro děti.

Začátek trasy je na centrálním parkovišti (parking zdarma) na Benecku. V blízkém hotelu Skalka je možné v případě potřeby doladění kola využít drobného servisu pro cyklisty.

První část trasy je mírné až střední stoupání po silnici směr Vrchlabí, v serpentině u Bellevue je třeba zahnout vlevo po asfaltové cestě. Následuje přibližně dvoukilometrová pasáž po vrstevnici až k vynikajícímu občerstvení Rovinka. Pokračujeme rovně po vrstevnici přes Třídomí až na Vidlici, kde se cesta rozděluje - vpravo do Špindlerova Mlýna, vlevo na Horní Mísečky. 
Absolvujeme kilometrové stoupání, mírné klesání a pozvolné mírné stoupání, při kterém podjedeme sedačkovou lanovku na Přední Labské. U Harrachovy skály (vyhlídka) se nám otevře dechberoucí výhled na Špindlerův Mlýn, Kozí hřbety, Medvědín, Dlouhý důl, Luční horu a Špindlerovku.

Po tři sta metrech přijedeme k lyžařskému stadionu na Horních Mísečkách. Zde je možné se občerstvit ve Stopě nebo o kousek dále na Mísečkách v Jilemnické boudě. Je možné si prodloužit trasu a po Masarykově silnici (pro veřejnou dopravu uzavřena) vyjet na Vrbatovu boudu a na Zlaté návrší (4 km, 400 m převýšení) a stejnou cestou zpět.
Zahneme vlevo a vystoupáme na biatlonovou střelnici, kde je dřevěná vyhlídka na Kotel. Poté štěrková cesta prudce klesá, aby následně mírně stoupala a klesala k Janově budce. Zde se změní na asfaltovou a po pěti stech metrech prudce klesá, až do napojení na cestu Janova hora – Rovinka. Zde je možné si po odbočení vpravo zajet cca 1 km na Janovu horu, kde je Farma Hucul s chovem huculských koní. Je možné podniknout vyjížďku na koních, dobře se najíst, pro děti je připraveno krásně hřiště plné atrakcí ze dřeva, mezi kterými se pasou horské kozy. Pro děti jedinečný zážitek. Nalevo na Rovinka je to kilometr po rovině. Stejnou cestou zpět na centrální parkoviště na Benecku.