Hlavní menu Skiareál

Skiareál Benecko

Díky své unikátní poloze okolo 900 m n. m. se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi (Akce Veselé soboty). Najdete u nás rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, dále slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře (Obtížnost sjezdovek), dva snowparky pro freestylisty (Freestyle) a dětský skipark (Havrland). Máme pro Vás 4sedačkovou lanovku, 11 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy (Snowtubing). Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování (Provoz lanovky a vleků). Pokud nejezdíte na lyžích ani snowboardu, ale dáváte přednost běžkám, máme pro Vás připravené běžkařské tratě, na kterých se můžete věnovat klasice i bruslení (Běžkařský ráj). U nás můžete i sáňkovat a bobovat (Sáňkování). Vašim aktivitám se meze nekladou!

Každou sobotu lyžujeme celý den (9-17 hod.) za cenu půldenního skipasu!

Navíc od 2.ledna do 27. ledna 2017 poskytujeme slevu 25% s kartou hosta na vícedenní skipasy

Tuto slevu poskytujeme také v průběhu celé vedlejší sezóny (do 24.12.2016 a od 12.3.2017)

 

Doplňující informace a časté dotazy najdete zde.  Probíhající akce na Benecku sledujte zde.

 

Family aréna: snowtubing, lyžařský pás, vleky Zvon a Cinkáč a výukové lano

Vyzkoušejte s Vašimi nejmenšími NOVĚ 100 m lyžařský pás, který patří k nejdelším v Krkonoších. Bezstarostně Vás vyveze nahoru, zatímco cestou dolů můžete energii věnovat pilování prvních oblouků.

Slalomy, skoky, vlny, výukové pomůcky zaručeně na svahu zabaví i lyžařské mazáky. Hravá sjezdovka Zvon s rychlostním radarem a skicrossovou dráhou, propojená s rozmanitými sjezdovkami vleku Cinkáč potěší mámu i tátu – modrá osmistovka vyzývá ke zdolání malé odvážlivce, zatímco na červené a černé ladí formu sportovní lyžaři.

Najdete u nás i označený prostor pro sáňkování. A že Vás bolí nohy? Vezměte s sebou i Váš skipas, nahoru Vás totiž může vyvézt lyžařský pás!

Sjezdovka Nový Cinkáč

Benecký NOVÝ CINKÁČ je sjezdovka, na které se naučili lyžovat Petr a Šárka ZÁHROBŠTÍ. Odtud se pod vedením svého „PAPÁ“ odrazili k vítězstvím ve světových a evropských pohárech a mnoha dalším historickým českým úspěchům.

NOVÝ CINKÁČ je propojen se sjezdovkou ZVON a snowtubingem. Zároveň je i tratí s největším sklonem na BENECKU s možností měření rychlosti jízdy RADAREM.