Cyklistika

Benecko je díky své poloze perfektním místem pro cykloturistiku. Ideální je také napojení na cyklotrasy KRNAP. Mapu cyklotras KRNAP naleznete ZDE - pozor, je nutné zapnout si správnou vrstvu na pravé straně v položce "Turismus, Cyklotrasy".

K přiblížení dalších částí Krkonoš je možné využít Krkonošských cyklobusů, jejichž páteřní linka má na Benecku několik zastávek - detailní přehled linek na mapě.
Přímo v obci je pak několik značených okruhů různých obtížností, od dětských až pro velmi dobré bikery. Seznam s popisem trasy a převýšením najdete níže.

Poznejte Benecko a jeho okolí také na koloběžkách. Stačí si je jen vypůjčit a užít si na nich skvělou zábavu. Na vybraných trasách vás čeká několikakilometrový sjezd s dopravou zpět na Benecko.

Benecko ze sedla kola

KRKONOŠSKÉ CYKLOBUSY

Uvedenými cyklobusy se dostanete do celých Krkonoš. Až si prohlédnete Benecko, můžete vyrazit na další výlet. Přestoupíte-li ve Vrchlabí, můžete pokračovat na Špindlerovu boudu, do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem nebo do Kuksu v Podkrkonoší. Všechny cyklobusy jezdí přes Benecko!

Cyklobusy začínají jezdit 3.6.2017 a jezdí až konce září. 

Opět budete moci využít 6 linek autobusů, které křižují Krkonoše a propojují je i s podhůřím. Všechny autobusy jsou vybaveny na přepravu 15 - 35 kol.

V červnu jezdí pouze o víkendech
O letních prázdninách každý den (i víkendy)
V září pouze čtvrtky, víkendy a svátky 
Benecko Skalka – odjezd do Horní Malé Úpy – dopoledne 8:38 hod.,  odpoledne 18:00 hod.
Benecko Skalka – odjezd do Harrachova – dopoledne 9:25 hod.,  odpoledne 18:36 hod.

Kompletní rozpis tras najete ZDE.